Терапія безумовно сприятиме вирішенню проблеми або складної життєвої ситуації, але необхідно враховувати, що корінь самої ситуації може знаходитись у сфері фізичного здоров’я або генетичної спадковості. Таким чином, ситуацію або хворобу, що проявилась у фізичному тілі, бажано розглядати з точки зору офіційної медицини та терапевтичного супроводу. Комплексне використання обох підходів гарантовано приведе до бажаних результатів.
Якщо клієнт повільно просувається та не встигає за час, який окреслений терапевтичним модулем, отримати бажаний результат (див. попереднє питання), терапевт може запропонувати йому наступні модулі та визначити нові часові рамки. За узгодженням сторін терапія може продовжуватись до отримання клієнтом бажаного результату.
Терапія передбачає діалог між клієнтом та терапевтом, який починається з обговорення Контракту, тобто правил терапевтичного процесу. Успіх терапії залежить від дотримання обома сторонами узгоджених правил.
За наявності психіатричного діагнозу терапія можлива лише в альянсі з ведучим лікарем.
Основні причини відмови у проведенні терапевтичних процедур є наступні:
- Наявність певних маркерів у структурі особистості, на підставі яких терапевт після проведення діагностики приймає рішення про відмову у терапії
- Порушення клієнтом пунктів Контракту є підставою для зупинення терапії з боку терапевта
Звернення клієнта терапевт розглядає як готовність до співпраці. Питання погоджень та дозволів знаходяться в царині відповідальності самого клієнта.
Ні. Ці методи можуть використовуватись в інших терапевтичних напрямах за умови медичних рекомендацій, враховуючи добровільну згоду з боку клієнта.
В жодному разі. Питання моральності, вибору та духовного розвитку переважно вирішуються в контексті психотерапевтичної взаємодії, але у випадках фізичних недуг провідна роль буде за офіційною медициною. Психотерапія також розглядається як фактор моральної підтримки при лікуванні найтяжчих хвороб фізичного тіла.
Участь всіх членів родини в терапевтичному процесі, як правило, прискорює отримання бажаних результатів, але не є обов’язковою умовою чи показником до терапії.
Діти допускаються до терапевтичного процесу у випадку розгляду зони конфлікту за їх участю.
Участь клієнта в інших терапевтичних напрямках ставить під сумнів ефективність його роботи у всіх терапевтичних напрямках.